Remedium na zniszczone włosy

Uroda

Z jakich powodów włosy mogą ulegać uszkodzeniom? Przedstawiamy trzy popularne powody, które mogą się przyczynić do tego, że nasz włosy zostaną poważnie zniszczone. Pierwszym z nich jest zła pielęgnacja. Tak, to prawda. Włosy bardzo często są w złej kondycji właśnie dlatego, że niewłaściwie się nimi zajmowaliśmy. Nieprawidłowo dobrane produkty do pielęgnacji włosów mogą narobić więcej szkód niż pożytku.

Po drugie – przebywanie w miejscach, w których kumulują się negatywne czynniki. A takich miejsc nie brakuje w każdym mieście. Przykładem mogą być przystanki autobusowe. Spaliny, kurz, dym papierosowy. Nasze włosy chłoną te toksyny niczym gąbka. Między innymi dlatego tak ważne jest regularne mycie włosów, które zapewni że odzyskają świeżość i blask.

W końcu złe czesanie. Mimo że wiele czasu poświęcamy na czesanie, niekiedy wykorzystujemy do tego złe przedmioty. Czy można temu zaradzić? Oczywiście że tak. Najlepszy sposób to regularne czyszczenie grzebieni oraz wybieranie takich, w których rozstaw zębów jest dopasowany do grubości naszych włosów i ich kondycji.

Related Articles

Leave a comment

Search

Back to Top