Kiedy włosy potrzebują pomocy?

Uroda

Brzydkie, przetłuszczone i łamliwe włosy. Znasz ten problem? Jeżeli tak, może to oznaczać że potrzebują one szybkiej pomocy. Czy jesteś w stanie im ją zapewnić? Na pewno tak, mimo że wydaje ci się to trudnym zadaniem. Przedstawiamy kilka pomocnych wskazówek, dzięki którym twoje włosy na nowo mogą zacząć ładnie wyglądać.

Zacznijmy od mycia. Jakich szamponów używasz? Czy są to markowe produkty do pielęgnacji włosów, czy tanie szampony, które poza ładnym kolorem i zapachem nie mają żadnego wpływu na twoje włosy? Jeśli wybrałaś ten drugi sposób, pamiętaj że nie jest on dobry. Włosy, podobnie jak każda inna część ciała wymaga stosowanej ochrony i opieki. Mogą ją zapewnić tylko dobrej jakości produkty, które najłatwiej kupić w specjalistycznych sklepach z kosmetykami.

Kolejne pytanie – jak często myjesz włosy? Jeżeli co kilka dni, to zdecydowanie jest to za rzadko. Włosy należy myć codziennie, a szczególnie wtedy, jeśli wykonujesz ciężką pracę oraz w trudnych warunkach. Włosy bardzo szybko chłoną pot i wszelkie zanieczyszczenia, które mogą się znajdować w powietrzu, prowadząc do osłabienia ich wnętrza.

Related Articles

Leave a comment

Search

Back to Top