Włosy przetłuszczone

Uroda

Tłuste i posklejane włosy na pewno nie są widokiem, na który miło się patrzy. Niestety w naszym otoczeniu często nie brakuje osób, dla których pojęcie czystych i ładnych włosów wydaje się być totalną abstrakcją. Co możemy na to poradzić? Wydawałoby się że niewiele.

Rzeczywistość jest jednak zgoła odmienna. Każdy z nas może zadbać o ładne i czyste włosy, regularnie stosując produkty do pielęgnacji włosów. Szampony, odżywki, balsamy, a także żele i wiele więcej. Każdy z tych produktów został stworzony do tego, aby nieść włosom pomoc, a nam ładny wygląd.

A dlaczego włosy ulegają przetłuszczeniu? Nie jest to tajemnicą. Naskórek na głowie zachowuje się tak samo, jak skóra w innych częściach ciała i wydziela sebum. Jest to oleista, tłusta substancja, mająca chronić skórę. Niestety jej nadmiar powoduje, że pokrywają się nią włosy, stąd widok przetłuszczonych i zaniedbanych. Regulowanie produkcji sebum jest możliwe do uzyskania, ale wymaga stosowania wielu skomplikowanych metod, łącznie z tym, aby pamiętać o odpowiedniej częstotliwości mycia włosów.

Related Articles

Leave a comment

Search

Back to Top